Bezdarbs

Bezdarbs ir ļoti liela problēma visā pasaulē, tai skaitā pie mums Latvijā. Ar šo problēmu var saskarties jebkurš no mums un tā nekad nav patīkama. Lai arī var šķist, darba vajadzētu pietikt visiem, realitātē tā nav vai pareizāk sakot, daudzas darba iespējas nesniedz vēlamo rezultātu. Daudzi cilvēki izvēlas meklēt labāku darbu, tajā laikā paliekot par bezdarbniekiem.

Kopējais bezdarbnieku skaits 2016. gada pirmajā ceturksnī, mūsu valstī pārsniedz 100 tūkstošus iedzīvotāju. Šis ir patiesi biedējošs rādītājs, jo pietiekoši liela daļa no šiem cilvēkiem ir ar pietiekošu izglītību un prasmēm, lai spētu atrast vismaz kādu darbu. Visaugstākais bezdarba līmenis šobrīd ir Latgalē. Tur bezdarba līmenis ir sasniedzis jau 18% atzīmi, kamēr galvaspilsētā, Rīgā šis līmenis ir 5%. Šī ir ļoti liela atšķirība starp reģioniem un tā tas ir visā Latvijā, jo tālāk no Rīgas, jo lielāks bezdarba līmenis. Šāda shēma ir diezgan skumja, bez dažiem izņēmumiem, varam secināt ka dzīvojot Rīgā vai tās apkārtnē, bezdarbs ir krietni mazāka problēma, bet attālinoties no tās, bezdarbs krasi pieaug.

Bezdarbniekiem ir dažādas iespējas kā cīnīties ar šo situāciju. Arī no valsts puses tiek sniegta palīdzība. Saņemot bezdarbnieka statusu, cilvēkam ir iespējas ne tikai meklēt darbu, bet ir arī iespējas saņemt dažādus kursus un apmācības, šādā veidā ceļot savu kvalifikāciju un paaugstinot savas iespējas atrast labāk atalgotu darbu.

Lai arī bezdarbu ietekmē ļoti daudzi faktori, vienus no tiem varētu būt arī pašu bezdarbnieku izvēle. Mums ir pietiekoši lielas iespējas atrast vismaz kādu darbu, taču tas var nebūt īpaši prestižs vai ar pietiekošu samaksu, līdz ar to, daudzi izvēlas ignorēt šos piedāvājumus un meklē ko labāku. Teikt ka pie mums nav darba pavisam noteikti nevar, cik šie, pieejami, darbi ir labi, tas jau ir pavisam cits jautājums.

Liels darbs bezdarba samazināšanā tiek ieguldīts no valdības puses, taču rezultāti ir ļoti dažādi. Savā ziņā, šie procesi veicina bezdarba samazināšanos, taču no otras puses, šīs problēmas risināšana nav atkarīga no kādiem konkrētiem valdības uzdevumiem. Kopējais valsts stāvoklis ir ļoti svarīgs šīs sfēras un problēmas labošanai.

Advertisements
This entry was posted in Jaunākais and tagged , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s