Peļņa no investīcijām

Daudzi mūsdienās noteikti būs dzirdējuši tādu vārdu kā – investīcija, taču vai visi tik tiešām skaidri saprot šī vārda patieso nozīmi? Šis vārds parasti tiek minēts dažādos portālos, finanšu iestādēs un liela daļa cilvēki to lieto, pat nenojauzdami kas ir investīcijas un kā tās darbojas. Investīciju termins kā tāds ir ļoti plašs, tāpēc ir samērā grūti to definēt pāris vārdos, piemēram, makroekonomikā par investīcijām tiek uzskatīti – to līdzekļu plūsma, kas nav paredzēta patēriņam, taču, ja skatās no uzņēmējdarbības puses, tad par investīcijām uzskata – kapitāla ieguldīšana, kas tad arī nodrošina naudas peļņu, vai visādi citādi, kapitāla vērtības saglabāšanu.

Pavisam vienkāršāk investīcijas jēdzienu varētu skaidrot, kā vērtspapīrus, kuru izteiksme mērāma konkrētās naudas summās, taču nebūt vienmēr vērtspapīri ir naudas izteiksmē, tie var būt arī īpašumi un citas lietas, kas norāda uz konkrētu naudas apjomu, tas viss ir atkarīgs no tā, kāda konkrēta mērķa sasniegšanai vērtspapīri tiek ieguldīti. Peļņa no investīcijām parasti tiek plānota ilgtermiņā, īstermiņā šādus darījumus sauc par spekulācijām.

Pašas investīcijas var iedalīt dažādos novirzienos – stratēģiskais mērķis – tiešas vai netiešas investīcijas. Tālāk seko resursu piederības – jauktās vai privātās un ārvalstu vai valstu investīcijas. Un trešais – ieguldījuma veida – reālās vai finanšu investīcijas, šis ir pats populārākais investēšanas veids, no kā cilvēki parasti saņem vislielāko peļņu, taču par to zemāk.

Kā tad notiek peļņa no investīcijām? Ņemsim piemēru – medijos bieži vien tiek spriedelēts un runāts pat dažādām investīcijām un investīcijām priekš dažādiem biznesiem, taču Jūs jau noteikti zināt, ka iespējams ieguldīt arī akcijās, zeltā, dažādās vērtslietās, fontos, izglītībā, nekustamajos īpašumos un vēl neskaitāmās lietās, protams pats, pats svarīgākais ir izvērtēt visus riskus, jo nekad nevar būt 100 % par to, vai Jūs no ieguldītājām investīcijām iegūsiet peļņu.

Advertisements
This entry was posted in Jaunākais and tagged , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s