Ātro kredītu tirgus – visstraujāk augošā nozare Latvijā

Vēl desmit gadus atpakaļ, situācijās, kad bija nepieciešams aizdevums, bija ierasts doties uz banku, lombardu vai lūgt palīdzību draugiem. Šobrīd daudz kas ir mainījies, un, pateicoties tehnoloģiju attīstībai, piedāvājumā arī ātrie kredīti.

Nebanku aizdevumi savu uzvaras gājienu sāka aptuveni 2007. gadā, un šo gadu laikā šī industrija kļuvusi par visstraujāk augošo nozari Latvijā. Kredīta noformēšana internetā ir daudzu novērtēta iespēja, kā tikt pie vēlamās naudas summas ātri un vienkārši.

Noformē kredītu no jebkuras vietas Latvijā

Ātrie kredīti domāti dažādu ārkārtas situāciju risināšanai, kad nauda vajadzīga ātri. Tos iespējams saņemt, neizejot no mājām. Lai to izdarītu, nepieciešams:

  • Dators ar interneta pieslēgumu;
  • Bankas konts;
  • Mobilais tālrunis.

Lai saņemtu aizdevumu, jādodas uz kādu no aizdevēju mājaslapām un jāizvēlas naudas summa, kuru vēlies aizņemties. Šīs naudas summas parasti var būt no 5 līdz 500 eiro, taču, atkarībā no aizdevēja, šī summa var mainīties. Pieteikumā jānorāda arī termiņš, kurš visbiežāk ir 1 līdz 30 dienas.

Piesakoties kredītam, jānorāda savi personas dati, kā arī uz aizdevēja bankas kontu jāpārskaita aktivizācijas maksa, kas parasti ir 0,01 eiro. Tas vajadzīgs, lai apstiprinātu, ka ievadītā informācija, tostarp bankas konts, ir precīza.

Pēc aktivizācijas maksas nosūtīšanas, jāgaida kredītiestādes atbilde par aizdevuma piešķiršanu. Ja tā būs apstiprinoša, tuvāko minūšu laikā norādītajā bankas kontā tiks ieskaitīta kredīta summa.

Kredīta saņemšanai ir daži nosacījumi:

  • Tev jāatbilst aizdevēja noteiktajam vecuma ierobežojumam;
  • Tavai kredītvēsturei jābūt pozitīvai;
  • Tavam ienākumu līmenim jābūt pietiekamam, lai varētu atmaksāt noformēto kredītu.

Ātrie kredīti ir vieni no ērtāk saņemamiem īstermiņa risinājumiem, taču tie ir arī salīdzinājumā dārgi -gada procentu likme ir vidēji 100%. Taču, ņemot vērā, ka aizdevums visbiežāk jāatmaksā mēneša laikā, tad pārmaksa būs mazliet vairāk kā 10 %. Piemēram, ja aizņemsies 200 eiro uz 30 dienām, tad pēc termiņa beigām būs jāatmaksā apmēram 220 eiro.

Divas iespējas ietaupīt

Laba iespēja ietaupīt procentos aprēķināto summu ir izvēlēties kādu no bezprocentu kredītiem. Tie pieejami vairāku aizdevēju jaunajiem klientiem un ļauj atmaksāt tikai kredīta pamatsummu – tik, cik aizņēmies.

Otra iespēja, kā izvairīties no lielas pārmaksas – atmaksāt paņemto aizdevumu iespējami ātri, pirms noteiktā termiņa. Ņemot vērā, ka procenti tiek aprēķināti tikai par izmantoto kredīta laiku, tā ir iespēja kredīta maksu samazināt līdz minimumam.

Visa pamatā – atbildīga aizņemšanās

Ātrie kredīti, lai arī cik vienkārši pieejami, tomēr vēlamo atbalstu sniedz tikai tad, ja tiek noformēti atbildīgi, iepriekš izvērtējot visus riskus. Ja neesi drošs, kā un kad spēsi aizdevumu atmaksāt, kredīta noformēšana nebūs pats prātīgākais lēmums.

Advertisements
This entry was posted in Jaunākais and tagged . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s